تاریخچۀ لورال : اخلاق مداری، تعهد، ابداع و مسئولیت های اجتماعی

جمعه 10 شهريور 1396
18:21
سارا

لورال و قدمتی به استحکام ۱۰۰ سال

لورال (L’Oréal) بیشترین تولید لوازم آرایشی جهان را به خود اختصاص داده است. این شرکت همچنین بیشترین میزان گوهی ثبت اختراع در زمینه ی نانوتکنولوژی را در ایالات متحده دارد. لورال در بخش امراض پوست، مهندسی بافت و داروسازی نیز فعالیت دارد.

پایه های این شرکت در سال ۱۹۰۹ بنا نهاده شد. شیمی دان جوان فرانسوی اوژن شولر (Eugène Schueller) در این سال کار خود را با تولید چند نمونه رنگ مو شروع کرد. کارگاه کوچک شولر اکنون به یک شرکت چندملیتی بزرگ تبدیل شده است که در سال ۲۰۱۳ دارایی آن بیش از ۲۸ میلیارد یورو بوده است. در حال حاضر لورال بیش از ۵۰۰ علامت تجاری متفاوت و هزاران محصول آرایشی، بهداشتی و عطر را به سراسر جهان ارسال می کند.

در سال ۲۰۱۲ مالکیت سهام لورال با نسبت ۳۰٫۵ درصد خانواده بتانکور (Bettencourt family)، ۲۹٫۳ درصد شرکت نستله (Nestlé)، ۲۴٫۵ درصد سرمایه گذاران نهادی بین المللی، ۸٫۳ درصد سرمایه گذاران نهادی فرانسه، ۵ درصد سهامداران مختلف، ۱٫۷ درصد سهام خزانه و ۰٫۷ درصد کارمندان اعلام شد.

گسترش عرصه تجارت

لورال ۶ مؤسسه تحقیقاتی در فرانسه، آمریکا، ژاپن، چین و هند دارد. یک مؤسسه ی دیگر نیز در ایالت نیوجرسی در دست ساخت است. این شرکت جدای از لوازم آرایشی، عطر و دارویی در زمینه ی ساخت فیلم نیز فعالیت می کند. بخشی از سهام شرکت تولید فیلم پاراویژن (Paravision) متعلق به لوریال است.

لورال در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۰۶ شرکت لوازم آرایشی بادی شاپ (Body Shop) را به ارزش ۵۶۲ میلیون پوند خریداری کرد. لورال اکنون در صنعت داروسازی آرایشی رده ی سوم جهان و اول اروپا را به خود اختصاص داده است.

همکاری مشترک در لابراتوار Innéov SNC با شرکت نستله نیز جزو فعالیت های شرکت بشمار می رود.

منش کاری و اجتماعی

لورال از سال ۲۰۱۳ به بعد برای جلوگیری از پیامدهای ناخوشایند، محصولات خود را بر روی حیوانات آزمایش نکرده است. این شرکت پوست بازسازی شده انسان با عنوان «اپی‌سکین» (Episkin) را تولید و استفاده می کند. همکاری آنها با شرکت اورگانووو (Organovo) فعال در زمینه ی چاپ سه بعدی بافت های زیستی به ساخت این پوست منجر شده است. نتیجه ی این اقدام جدای از حفظ حیوانات از خطرات احتمالی به نتیجه ی دقیق تر آزمایش ها نیز منجر می شود. پوست بازسازی شده بسیار به پوست انسان نزدیک است.

لورال در زمینه ی مسئولیت های اجتماعی همیشه صاحب قدم بوده و فعالیت های زیادی در این زمینه انجام می دهد. جایزه ی لورال -یونسکو (L’Oreal-UNESCO) در زمینه ی علوم به بانوان اهدا می شود. تمرکز این جایزه بر تشخیص زنان محقق و سهم آنها در پیشرفت علم است. به افراد برنده ۱۰۰ هزار دلار آمریکا اعطا می شود.

پروژه خیریه «ظاهر خوب…احساس بهتر» (Look Good… Feel better) حدود ۱۶ سال پیش با ابتکار لورال برای مبارزه ی زنان علیه سرطان برپا شد.

این شرکت در سال ۲۰۱۲ نیز جهت اجرای تعهدهای اجتماعی خود، ۳۷٫۱ درصد انتشار دی اکسید کربن، ۲۴ درصد مصرف آب و ۲۲ درصد ضایعات حمل و نقل را کاهش داد.

شعار و تحقق یک رؤیا

شعار کنونی شرکت «چون شما لایق آن هستید» است. این شعار توانسته تأثیر فراوانی بر میزان فروش شرکت داشته باشد. تأکید این شعار بر ارزش و حق تقدم مشتری است. مشتری است که انتخاب می کند لایق چه محصولی است. این شرکت با زیرکی هرچه تمام تر به جای اشاره به خصوصیات محصول به خصوصیات مشتریان محصول اشاره کرده است.

شعار لورال از «چون من لایق آن هستم» به «چون شما لایق آن هستید» و سپس به «چون ما لایق آن هستیم»در نوسان بوده است. این استراتژی مفهوم اشخاص و مشتریان شرکت را بیش از پیش با اهمیت جلوه داده است. جدای از بازاریابی و فروش بهتر بر مشتریان دائمی آن نیز تأثیر بسزایی گذاشته است.

لورال می خواهد برای همیشه در بالاترین سطح این صنعت قرار داشته باشد. ترکیبی از ساخت لوازم آرایشی، تبلیغات مؤثر، ابداعات جدید و مسئولیت های اجتماعی لورال را به یکی از بهترین ها در جهان تبدیل کرده است.

بیش از ۱۰۰ سال است که شرکت در حال پیشرفت است. بیشتر خانمها حدأقل یک بار از محصولات آن استفاده کرده اند. نمی توان منکر کیفیت فوق العاده ی این غول دنیای لوازم آرایشی و عطر شد. در نهایت شاید بتوان گفت چند خصوصیت بسیار به دوام ۱۰۰ ساله ی این شرکت منجر شده است:

  • تداوم در ارائه ی محصولات جدید و ابداع پی در پی در آزمایشگاه های شرکت
  • تعهد، اخلاق مداری و پایبندی به اصول حرفه ای در ادای مسئولیت های اجتماعی
  • کیفیت بسیار بالا و رقابت نفس گیر با سایر شرکت های فعال

اگر شما هم از محصولات این شرکت استفاده کرده اید تجربیات خود را از کیفیت آنها در بخش نظرات عنوان کنید.

www.persianpishraneh.com


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بازرگاني پرشين پيشرانه است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب avazak.ir
× بستن تبلیغات