رمزگشایی از یک مد تازه در ژاپن: چرا دختران ژاپنی دندان‌های خود را شبیه خون‌آشام می‌کنند؟

شنبه 21 مرداد 1396
13:22
سارا

برخلاف افسانه‌های قدیمی که صاحبان چنین دندان‌هایی را شبیه خون آشام‌ها جلوه می‌داد، امروزه عقیده بر این است که خانمی که دارای چنین ظاهری باشد جذاب‌تر است و ظاهری زیرکانه‌تر دارد و مرد‌ها این قیافه‌ها را بیشتر می‌پسندند. لذا دختران جوان هزینه‌های زیادی را می‌پذیرند تا با بلند و طویل کردن دندان‌های نیش و چرخاندن دو دندان دیگر به نام یائبا ظاهر نیش سان farg like یا طبق نظر عده‌ای دیگر ظاهر بچگانه child like بگیرند تا به جاذبهٔ خود بیافزایند.
اینگونه است که سوپر استارهای و هنرپیشه‌های ژاپنی با دندان‌های یائبایی خود جلوی دوربین‌ها لبخند می‌زنند تا ظاهر خود را به رخ بکشند.

جالب اینکه این مد تازه از مرزهای کشور ژاپن فراتر رفته و کم کم به اروپا و آمریکا نیز نفوذ کرده است و در برنامه‌های تلویزیونی این کشور‌ها هم مدل‌ها و مجریان نمایش‌های تلویزیونی معروف به ظاهر یائبائی خود افتخار می‌کنند.
شاید یکی از دلایل استقبال از این مد آن باشد که عدهٔ زیادی از مردان عقیده دارند که این ظاهر دندانی نشان دهندهٔ آن است که این دختر یک دختر تمام‌عیار و کامل نیست و در نتیجه دسترسی و به‌دست آوردن او آسان‌تر است؛ برعکس دخترانی که دارای دندان‌های مرتب و کاملا صاف هستند!

عوارض ایجاد دندان Yaeba
تغییر دندان‌ها به این صورت مسائل و مشکلاتی را ایجاد می‌کند. بنابراین تعداد زیادی از دندان‌پزشکان با این روش‌ها مخالفند. زیرا امکان دارد مشکلات فراوانی از جمله حساسیت‌های دندانی به محرک‌های حرارتی سرد و گرم ، ضعیف شدن ساختار دندان و افزایش شکنندگی به علت برداشتن مینا ایجاد شود. علاوه بر آن چنانچه بیمار به هر علتی تمایل به تغییر ظاهر داشته باشد، در صورت امکان، مستلزم صرف هزینه‌های گزاف بعدی برای بازگرداندن سلامت و ظاهر قبلی دندان می‌باشد.

مردهای ژاپنی علاقه مند به زن هایی با دندان نیش کج هستند .به هر شکل در طول تاریخ خانم‌ها درمان‌ها و تغییرات مختلفی را برای افزایش جذابیت و جلب توجه مردان انجام داده‌اند مانند بوتاکس و… این درمان نیز در گروه درمان‌های خاص و عجیب در رسیدن به این هدف و مربوط به این دهه یا برههٔ زمانی می‌باشد!


[ بازدید : 0 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بازرگاني پرشين پيشرانه است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب avazak.ir
× بستن تبلیغات